Rezultate Olimpiada de Matematica – etapa pe sector

Nr.crt. Clasa Nume și prenume Unitatea Școlară Sector Punctaj final
1 IX MOCICA ANDREI IULIAN Colegiul National Ghe. Sincai 4 21
2 IX GRIGORE DIANA Colegiul National Gr. Moisil 6 19.5
3 IX CEASCAI ANDRA MARIA Colegiul National Ghe. Sincai 4 17
4 IX SOARE MARIA Colegiul National Gr. Moisil 6 15
5 IX ANDREI LAURA IOANA Colegiul National Ghe. Lazar 5 14
6 IX PREDA ANDREI Colegiul National Gr. Moisil 6 12
7 IX STROESCU TEODOR Colegiul National Ghe. Sincai 4 10.5
8 IX EPURESCU IONUT Colegiul National Ion Creanga 4 9.5
9 IX MIHAIL ALEXANDRU MIRCEA Colegiul National M. Eminescu 4 9
10 IX POPESCU ALEXANDRU Colegiul National Ghe. Lazar 5 7.5
11 IX VLAD ALEXANDRA MIRELA Colegiul National Ion Creanga 4 7.5
12 IX DIRLEA RALUCA ANA MARIA Colegiul National M. Eminescu 4 7
13 IX NITU ANDREEA NICOLE Colegiul National Ion Creanga 4 6.5
14 IX RADUTA ELIAS VALENTIN Colegiul National Ion Creanga 4 6
15 IX CRACIUN VALENTIN Colegiul National M. Eminescu 4 5.5
16 IX BECHERESCU ADRIAN Colegiul National M. Eminescu 4 4.5
17 IX NEG MIHAI ALEXANDRU Colegiul National M. Eminescu 4 4.5
18 IX CAPANU ANDREI Colegiul National Gr. Moisil 6 4
19 X CIOBOTIA RALUCA IOANA Colegiul National Ghe. Sincai 4 23
20 X NICOLESCU RADU CATALIN Colegiul National Gr. Moisil 6 15
21 X PARVU GABRIEL CATALIN Colegiul National Ghe. Sincai 4 12
22 X SMEU ADINA Colegiul National Ghe. Lazar 5 10
23 X BODOLE CRISTIAN Colegiul National Ghe. Sincai 4 9.5
24 X DRAGOMIR VALENTIN SAMUEL Colegiul National Ghe. Sincai 4 9.5
25 X GODEANU VIRGIL ANDREI Colegiul National Ghe. Lazar 5 9.5
26 X POPESCU VLAD ALEXANDRU Colegiul National Ghe. Lazar 5 9.5
27 X LIXANDRA ALEXANDRA Colegiul National Gr. Moisil 6 8.5
28 X PUIU ANTONIO ANDREI Colegiul National Ion Creanga 4 8.5
29 X MIHAI ALEXANDRA MONICA Colegiul National Ghe. Lazar 5 8
30 X STATE ANDREEA FRANCESCA Colegiul National Ghe. Sincai 4 8
31 X DEDIU ANDRA Colegiul National Ghe. Sincai 4 7.5
32 X POPA ALINA FLORENTINA Colegiul National Ghe. Sincai 4 7
33 X ZGLIMBEA DANIEL Colegiul National Ghe. Lazar 5 7
34 X CONSTANTIN BIANCA STEFANIA Colegiul National Ghe. Lazar 5 6
35 X CROSMAN GABRIEL Colegiul National Ghe. Lazar 5 6
36 X ZAVALAS ANGELO IONEL Colegiul National Ghe. Lazar 5 5.5
37 X NITU MANDEL Colegiul National M. Eminescu 4 5
38 X DRAGAN MADALINA Colegiul National Ghe. Sincai 4 4.5
39 X MANCILA BOGDAN DORU Colegiul National M. Eminescu 4 4
40 X CILTEA MARIAN Colegiul National Octav Onicescu 4 3.5
41 X OPREA REBECA Colegiul National Ghe. Lazar 5 3.5
42 X FETCU DAVID ANDREI Colegiul National Ghe. Lazar 5 2.5
43 X ILIE MARIAN Colegiul National Octav Onicescu 4 2.5
44 X POP RAZVAN Liceul teoretic Ion Barbu 5 2
45 X SIMIONESCU SEBASTIAN Liceul teoretic Ion Barbu 5 1.5
46 X CHELU MADALINA Liceul teoretic Ion Barbu 5 1
47 X IANCU VICTOR GEORGE Colegiul National M. Eminescu 4 1
48 XI PANAITESCU LIESS Colegiul National Ghe. Sincai 4 18
49 XI SIMION ROBERT FLORIN Colegiul National Ion Creanga 4 14.5
50 XI STEFANESCU ANDREEA CRISTINA Colegiul National Ghe. Lazar 5 14
51 XI MICU ANA MARIA Colegiul National Ghe. Sincai 4 12.5
52 XI COMAN ALEXANDRU Colegiul National Ghe. Sincai 4 8
53 XI PUSDREA BOGDAN Colegiul National Ghe. Sincai 4 8
54 XI COSTEA MIHAI Colegiul National M. Eminescu 4 7
55 XI DASCALU VLAD Colegiul National Gr. Moisil 6 7
56 XI PLATON GABRIEL MIHAI Colegiul National Gr. Moisil 6 7
57 XI TUDOSE ANDREEA CRISTINA Colegiul National Ghe. Lazar 5 6.5
58 XI FARKAS CAMELIA Colegiul National Ghe. Lazar 5 6
59 XI HOSU ANA Colegiul National Ghe. Sincai 4 6
60 XI RISTEA ALEXANDRU Colegiul National Ghe. Sincai 4 5.5
61 XI SINESCU GEORGIANA ANDREEA Colegiul National Ghe. Sincai 4 5.5
62 XI CIOBOTARU ANDREEA Colegiul National Ghe. Sincai 4 5
63 XI DOBRE ADELA FLORENTINA Colegiul National Ghe. Lazar 5 4.5
64 XI DRAGOMIR ROBERT ADRIAN Colegiul National M. Eminescu 4 4.5
65 XI BADEA ALONDRA ANDREEA Colegiul National Ghe. Lazar 5 4
66 XI MILITARU DIANA Colegiul National M. Eminescu 4 3.5
67 XI MIREA BOGDAN Colegiul National Ghe. Sincai 4 3.5
68 XI DRAGHICIU ANTON BOGDAN Colegiul National Ghe. Lazar 5 3
69 XI NICUT ALEXANDRU GABRIEL Colegiul National Ghe. Lazar 5 3
70 XII PREDA DANUT Colegiul National Ion Creanga 4 14
71 XII NISTOR TEODOR GHERASIM Colegiul National Ghe. Sincai 4 10
72 XII CALINEATA CRISTINA Colegiul National Ghe. Lazar 5 6
73 XII CIUCIU MIHAI Colegiul National Ghe. Lazar 5 6
74 XII COJOCARU PETRU BOGDAN Colegiul National Ghe. Sincai 4 6
75 XII DUMITRESCU ANA MARIA Colegiul National M. Eminescu 4 6
76 XII UNGUREANU IULIAN Colegiul National Gr. Moisil 6 5
77 XII NECHITA IRINA Colegiul National Ghe. Sincai 4 3
78 XII TUIU ANA EVELYN Colegiul National Ion Creanga 4 3
79 XII NEACSU IONEL Liceul Teoretic T. Vladimirescu 6 2
80 XII DRAGOMIR DAN Colegiul National Gr. Moisil 6 0
81 XII PUIU BOGDAN Colegiul National M. Eminescu 4 0

Admitere 2014

Rezultatele admiterii la Colegiul National Gheorghe Sincai promotia 2014-2018:

     Specializarea         Nr. locuri      Ultima medie        link

Matematica-Informatica         140                    9.34              Matematica-Informatica
Stiinte ale Naturii                56                    9.46              Stiinte ale Naturii
Filologie                              56                    9.18              Filologie

 

Felicitari bobocilor 2014!

 

100%

Felicitări tuturor şincaiştilor şi elitei profesorale pentru performanţa obţinută în acest an la examenul de bacalaureat. Colegiul Naţional Gheorghe Şincai este singurul liceu din Bucureşti cu o promovabilitate de 100%.

Rezultatele finale (după contestaţii) pot fi vizualizate aici.